Pages

Poule B

logo NF3 carré

Journée 1
16/09/2017
17:15
Anglet 2 Toulouse espoir 50 – 64 
16/09/2017
18:30
Amou Dax  54 – 50
17/09/2017
15:30
Gimont 2 Perpignan-Le Soler  55 – 48
Elan Chalossais J.SP. Cugnalaise  51 – 43
Pau Lacq Orthez Tournefeuille  66 – 61
Colomiers 2 Espoir Chalosse  73 – 74

 

Journée 2
23/09/2017
20:00
Dax Anglet 2 68 – 49
24/09/2017
15:30
Perpignan-Le Soler Amou 69 – 56
J.SP. Cugnalaise Gimont 2 58 – 76
Tournefeuille Elan Chalossais Nc 
Espoir Chalosse Pau Lacq Orthez 95 – 78
Toulouse espoir Colomiers 2 58 – 53

 

Journée 3
08/10/2017
15:30
Amou J.SP. Cugnalaise 64-49 
Gimont 2 Tournefeuille 53-39 
Elan Chalossais Espoir Chalosse 62-45 
Pau Lacq Orthez Toulouse espoir 64-66 
Colomiers 2 Dax 64-59 
Anglet 2 Perpignan-Le Soler 68-54 

 

Journée 4
14/10/2017
19:00
Toulouse espoir Elan Chalossais 58 – 48 
14/10/2017
20:00
Tournefeuille Amou 49 – 37 
Dax Pau Lacq Orthez 66 – 61 
15/10/2017
15:30
Espoir Chalosse Gimont 2 66 – 61 
Perpignan-Le Soler Colomiers 2 58 -61 
J.SP. Cugnalaise Anglet 2 60 – 34 

 

Journée 5
21/10/2017
15:30
Elan Chalossais Dax 65 – 41
21/10/2017
20:00
Gimont  Toulouse MB-2 64 – 57 
Anglet 2 Tournefeuille 48 – 71 
22/10/2017
15:30
Amou Espoir Chalosse 81 – 80 
Pau Lacq Orthez Perpignan-Le Soler 67 – 50 
Colomiers 2 J.SP. Cugnalaise 42 – 48 

 

Journée 6
04/11/2017 20:00 Dax Gimont 2 55 – 77 
Tournefeuille Colomiers 2 71 – 48 
05/11/2017
15:30
Toulouse espoir Amou  53 – 56
Perpignan-Le Soler Elan Chalossais  35 – 63
J.SP. Cugnalaise Pau Lacq Orthez 63 – 58 
Espoir Chalosse Anglet 2 70 – 55 

 

Journée 7
11/11/2017
18:00
Toulouse espoir Dax 53 – 55 
11/11/2017
20:00
Anglet 2 Amou 55 – 72 
12/11/2017
15:30
Colomiers Gimont 2 52 – 56 
Pau Lacq Orthez Elan Chalossais 60 – 64 
Espoir Chalosse Perpignan-Le Soler 62 – 59 
Tournefeuille J.SP. Cugnalaise 46 – 52 

 

Journée 8
18/11/2017
20:00
Elan Chalossais Anglet 2  
19/11/2017
15:30
Amou Colomiers 2  
Gimont 2 Pau Lacq Orthez  
Dax Espoir Chalosse  
Perpignan-Le Soler Tournefeuille  
J.SP. Cugnalaise Toulouse espoir  

 

Journée 9
02/12/2017
20:30
Tournefeuille Dax 68 – 53 
03/12/2017
15:30
Pau Lacq Orthez Amou 63 – 52 
Elan Chalossais Gimont 2 43 – 47 
Anglet 2 Colomiers 2 51 – 48 
J.SP. Cugnalaise Perpignan-Le Soler 66 – 53 
Toulouse espoir Espoir Chalosse 78 – 56 

 

Journée 10
09/12/2017
18:30
Amou Elan Chalossais  
10/12/2017
13:15
Toulouse espoir Perpignan-Le Soler  
10/12/2017
15:30
Gimont 2 Anglet 2  
Colomiers 2 Pau Lacq Orthez  
Dax J.SP. Cugnalaise  
Espoir Chalosse Tournefeuille  

 

Journée 11
16/12/2017
17:00
Elan Chalossais Colomiers 2  
16/12/2017
20:00
Gimont 2 Amou  
16/12/2017
20:30
Pau Lacq Orthez Anglet 2  
17/12/2017
15:30
Perpignan-Le Soler Dax  
J.SP. Cugnalaise Espoir Chalosse  
Tournefeuille Toulouse espoir  

 

Journée 12
14/01/2018
15:30
Dax Amou  
Perpignan-Le Soler Gimont 2  
J.SP. Cugnalaise Elan Chalossais  
Tournefeuille Pau Lacq Orthez  
Espoir Chalosse Colomiers 2  
Toulouse espoir Anglet 2  

 

Journée 13
20/01/2018
20:00
Elan Chalossais Tournefeuille  

21/01/2018
15/30

Amou Perpignan-Le Soler  
Gimont J.SP. Cugnalaise  
Pau Lacq Orthez Espoir Chalosse  
Colomiers 2 Toulouse espoir  
Anglet 2 Dax  

 

Journée 14
04/02/2018
15:30
J.SP. Cugnalaise Amou  
Tournefeuille Gimont 2  
Espoir Chalosse Elan Chalossais  
Toulouse espoir Pau Lacq Orthez  
Dax Colomiers 2  
Perpignan-Le Soler Anglet 2  

 

Journée 15
10/02/2018
17:00
Elan Chalossais Toulouse espoir  
10/02/2018
20:00
Amou Tournefeuille  
11/02/2018
15:30
Gimont 2 Espoir Chalosse  
Pau Lacq Orthez Dax  
Colomiers 2 Perpignan-Le Soler  
Anglet 2 J.SP. Cugnalaise  

 

Journée 16
17/02/2018
17:15
Toulouse espoir Gimont 2  
18/02/2018
15:30
Espoir Chalosse Amou  
Dax Elan Chalossais  
Perpignan-Le Soler Pau Lacq Orthez  
J.SP. Cugnalaise Colomiers 2  
Tournefeuille Anglet 2  

 

Journée 17
03/03/2018
19:00
Amou Toulouse espoir  
04/03/2018
15:30
Gimont 2 Dax  
Elan Chalossais Perpigan-Le Sler  
Pau Lacq Orthez J.SP. Cugnalaise  
Colomiers 2 Tournefeuille  
Anglet 2 Espoir Chalosse  

 

Journée 18
10/03/2018
15:30
Amou Anglet 2  
11/03/2018
15:30
Gimont 2 Colomiers 2  
Elan Chalossais Pau Lacq Orthez  
Dax Toulouse espoir  
Perpignan-Le Soler Espoir Chalosse  
J.SP. Cugnalaise Tournefeuille  

 

Journée 19
17/03/2018
20:30
Anglet 2 Elan Chalossais  
17/03/2018
20:30
Pau Lacq Orthez Gimont 2  
18/03/2018
15:30
Colomiers 2 Amou  
Espoir Chalosse Dax  
Tournefeuille Perpignan-Le Soler  
Toulouse espoir J.SP. Cugnalaise  

 

Journée 20
24/03/2018
15:30
Gimont 2 Elan Chalossais  
25/03/2018
15:30
Amou Pau Lacq Orthez  
Colomiers 2 Anglet 2  
Dax Tournefeuille  
Perpignan-Le Soler J.SP. Cugnalaise  
Espoir Chalosse Toulouse espoir  

 

Journée 21
07/04/2018
19:00
Elan Chalossais Amou  
07/04/2018
20:00
Anglet 2 Gimont 2  
08/04/2018
15:30
Pau Lacq Orthez Colomiers 2  
J.SP. Cugnalaise Dax  
Perpignan-Le Soler Toulouse espoir  
Tournefeuille Espoir Chalosse  

 

Journée 22
15/04/2018
15:30
Amou Gimont 2  
Colomiers 2 Elan Chalossais  
Anglet 2 Pau Lacq Orthez  
Dax Perpignan-Le Soler  
Espoir Chalosse J.SP. Cugnalaise  
Toulouse espoir Tournefeuille  

 

Adsense
Page generated in 0,825 seconds. Stats plugin by www.blog.ca