Pages

Poule C

Share Button


Journée 1
15/09/2019
15:30
US Guennoise SP Cugnalaise 49-57
Hagetmau Momuy Castaignos Basket Elusa 50-45
UA Laloubere Pau Lacq Orthez 58-69
CTC Toulousain / AS Tournefeuille Avenir Grandfonds 65-70
La Couronne Vacquiers Bouloc 53-59
ES Gimontoise Avenir Chalosse 59-52

 

Journée 2
22/09/2019
15:30
Basket Elusa US Guennoise 69-48
Pau Lacq Orthez Hagetmau Momuy Castaignos 49-61
Avenir Grandfonds UA Laloubere 60-41
Vacquiers Bouloc CTC Toulousain / AS Tournefeuille 57-45
Avenir Chalosse La Couronne 86-34
SP Cugnalaise ES Gimontoise 54-60

 

Journée 3

06/10/2019

15:30

US Guennoise Pau Lacq Orthez 91-100
Hagetmau Momuy Castaignos Avenir Grandfonds 62-67
UA Laloubere Vacquiers Bouloc 75-65
CTC Toulousain / AS Tournefeuille Avenir Chalosse 62-54
La Couronne SP Cugnalaise 44-86
ES Gimontoise Basket Elusa 58-30

 

Journée 4
13/10/2019
15:30
Avenir Grandfonds US Guennoise 92-76
Vacquiers Bouloc Hagetmau Momuy Castaignos 41-52
Avenir Chalosse UA Laloubere 57-48
SP Cugnalaise CTC Toulousain / AS Tournefeuille 58-45
Basket Elusa La Couronne 63-41
Pau Lacq Orthez ES Gimontoise 76-63

 

Journée 5
27/10/2019
15:30
US Guennoise Vacquiers Bouloc 62-72
Hagetmau Momuy Castaignos Avenir Chalosse 58-64
UA Laloubere SP Cugnalaise 45-79
CTC Toulousain / AS Tournefeuille Basket Elusa 77-63
La Couronne Pau Lacq Orthez 47-80
ES Gimontoise Avenir Grandfonds  69-45

 

Journée 6
03/11/2019
15:30
Avenir Chalosse US Guennoise 90-62
SP Cugnalaise Hagetmau Momuy Castaignos 61-51
Basket Elusa UA Laloubere 50-53
Pau Lacq Orthez CTC Toulousain / AS Tournefeuille 51-43
Avenir Grandfonds  La Couronne 88-54
Vacquiers Bouloc ES Gimontoise 51-64

 

Journée 7
10/11/2019
15:30
ES Gimontoise US Guennoise 90-56
La Couronne Hagetmau Momuy Castaignos 41-60
CTC Toulousain / AS Tournefeuille UA Laloubere 62-49
Avenir Chalosse SP Cugnalaise 65-45
Vacquiers Bouloc Basket Elusa 43-39
Avenir Grandfonds  Pau Lacq Orthez 86-91

 

Journée 8
17/11/2019
15:30
US Guennoise La Couronne 75-50
Hagetmau Momuy Castaignos CTC Toulousain / AS Tournefeuille 68-62
UA Laloubere ES Gimontoise 43-70
SP Cugnalaise Vacquiers Bouloc 62-42
Basket Elusa Avenir Grandfonds 58-66
Pau Lacq Orthez Avenir Chalosse 52-63

 

Journée 9
01/12/2019
15:30
CTC Toulousain / AS Tournefeuille US Guennoise 77-69
UA Laloubere Hagetmau Momuy Castaignos 50-57
ES Gimontoise La Couronne 77-32
Avenir Grandfonds SP Cugnalaise 55-54
Pau Lacq Orthez Basket Elusa 56-49
Avenir Chalosse Vacquiers Bouloc 89-59

 

Journée 10
08/12/2019
15:30
US Guennoise UA Laloubere 80-61
Hagetmau Momuy Castaignos ES Gimontoise 62-59
La Couronne CTC Toulousain / AS Tournefeuille 63-74
SP Cugnalaise Pau Lacq Orthez 66-57
Basket Elusa Avenir Chalosse 44-67
Vacquiers Bouloc Avenir Grandfonds 39-62

 

Journée 11
15/12/2019
15:30
Hagetmau Momuy Castaignos US Guennoise 105-59
UA Laloubere La Couronne 70-67
CTC Toulousain / AS Tournefeuille ES Gimontoise 56-52
Basket Elusa SP Cugnalaise 66-83
Pau Lacq Orthez Vacquiers Bouloc 67-61
Avenir Grandfonds Avenir Chalosse 60-71

 

Journée 12
12/01/2020
15:30
SP Cugnalaise US Guennoise 80-30
Basket Elusa Hagetmau Momuy Castaignos 44-51
Pau Lacq Orthez UA Laloubere 74-66
Avenir Grandfonds CTC Toulousain / AS Tournefeuille 63-68
Vacquiers Bouloc La Couronne 60-48
Avenir Chalosse ES Gimontoise 69-56

 

Journée 13
19/01/2020
15:30
US Guennoise Basket Elusa 57-65
Hagetmau Momuy Castaignos Pau Lacq Orthez 55-61
UA Laloubere Avenir Grandfonds 55-51
CTC Toulousain / AS Tournefeuille Vacquiers Bouloc 64-57
La Couronne Avenir Chalosse 56-67
ES Gimontoise SP Cugnalaise 66-49

 

Journée 14
02/02/2020
15:30
Pau Lacq Orthez US Guennoise 78-57
Avenir Grandfonds Hagetmau Momuy Castaignos 65-66
Vacquiers Bouloc UA Laloubere 54-39
Avenir Chalosse CTC Toulousain / AS Tournefeuille 69-61
SP Cugnalaise La Couronne 70-40
Basket Elusa ES Gimontoise 56-52

 

Journée 15
02/02/2020
15:30
US Guennoise Avenir Grandfonds 73-77
Hagetmau Momuy Castaignos Vacquiers Bouloc 74-51
UA Laloubere Avenir Chalosse 42-58
CTC Toulousain / AS Tournefeuille SP Cugnalaise 62-68
La Couronne Basket Elusa 45-62
ES Gimontoise Pau Lacq Orthez 65-43

 

Journée 16
09/02/2020
15:30
Vacquiers Bouloc US Guennoise 63-86
Espoir Chalosse Hagetmau Momuy Castaignos 71-64
SP Cugnalaise UA Laloubere 77-36
Basket Elusa CTC Toulousain / AS Tournefeuille 44-63
Pau Lacq Orthez La Couronne 77-51
Avenir Grandfonds  ES Gimontoise 54-66

 

Journée 17
01/03/2020
15:30
US Guennoise Espoir Chalosse  
Hagetmau Momuy Castaignos SP Cugnalaise  
UA Laloubere Basket Elusa  
CTC Toulousain / AS Tournefeuille Pau Lacq Orthez  
La Couronne Avenir Grandfonds   
ES Gimontoise Vacquiers Bouloc  

 

Journée 18
08/03/2020
15:30
US Guennoise ES Gimontoise  
Hagetmau Momuy Castaignos La Couronne  
UA Laloubere CTC Toulousain / AS Tournefeuille  
SP Cugnalaise Espoir Chalosse  
Basket Elusa Vacquiers Bouloc  
Pau Lacq Orthez Avenir Grandfonds   

 

Journée 19
15/03/2020
15:30
La Couronne US Guennoise  
CTC Toulousain / AS Tournefeuille Hagetmau Momuy Castaignos  
ES Gimontoise UA Laloubere  
Vacquiers Bouloc SP Cugnalaise  
Avenir Grandfonds Basket Elusa  
Espoir Chalosse Pau Lacq Orthez  

 

Journée 20
22/03/2020
15:30
US Guennoise CTC Toulousain / AS Tournefeuille  
Hagetmau Momuy Castaignos UA Laloubere  
La Couronne ES Gimontoise  
SP Cugnalaise Avenir Grandfonds  
Basket Elusa Pau Lacq Orthez  
Vacquiers Bouloc Espoir Chalosse  

 

Journée 21
29/03/2020
15:30
UA Laloubere US Guennoise  
ES Gimontoise Hagetmau Momuy Castaignos  
CTC Toulousain / AS Tournefeuille La Couronne  
Pau Lacq Orthez SP Cugnalaise  
Espoir Chalosse Basket Elusa  
Avenir Grandfonds Vacquiers Bouloc  

 

Journée 22
05/04/2020
15:30
US Guennoise Hagetmau Momuy Castaignos  
La Couronne UA Laloubere  
ES Gimontoise CTC Toulousain / AS Tournefeuille  
SP Cugnalaise Basket Elusa  
Vacquiers Bouloc Pau Lacq Orthez  
Espoir Chalosse Avenir Grandfonds  
Adsense
Page generated in 0,655 seconds. Stats plugin by www.blog.ca