Pages

Poule G

Share Button


 

Journée 1
16/09/2018
15:30
ASPTT Nancy  Tremblay A. C. 69-49
B. C. Chenove Furdenheim 2 76-79
Aubervilliers Avenir Effort B. Mirecourt 54-51
A. L. Lons le Saunier Geispolsheim 2 68-48
Graffenstaden 2 Jura Dolois 77-51
Reims 2 Elan Chalon 74-51

 

Journée 2
23/09/2018
15:30
Furdenheim 2 ASPTT Nancy  50-53
Effort B. Mirecourt B. C. Chenove 70-57
Geispolsheim 2 Aubervilliers Avenir 71-54
Jura Dolois A. L. Lons le Saunier 40-63
Elan Chalon Graffenstaden 2 104-49
Tremblay A. C. Reims 2 37-67

 

Journée 3
30/09/2018
15:30
ASPTT Nancy Effort B. Mirecourt 60-49
B. C. Chenove Geispolsheim 2 63-89
Aubervilliers Avenir Jura Dolois 68-53
A. L. Lons le Saunier Elan Chalon 72-64
Graffenstaden 2 Tremblay A. C. 80-69
Reims 2 Furdenheim 2 63-56

 

Journée 4

12/10/2018

20:30

Furdenheim 2 Graffenstaden 2 48-44
14/10/2018
15:30
Geispolsheim 2 ASPTT Nancy 73-62
Jura Dolois B. C. Chenove  46-76
Elan Chalon Aubervilliers Avenir 78-25
Tremblay A. C. A. L. Lons le Saunier 36-59
Effort B. Mirecourt Reims 2 64-54

 

Journée 5
21/10/2018
15:30
ASPTT Nancy Jura Dolois 58-47
B. C. Chenove  Elan Chalon 66-56
Aubervilliers Avenir Tremblay A. C. 61-72
A. L. Lons le Saunier Furdenheim 2 63-43
Graffenstaden 2 Effort B. Mirecourt 65-57
Reims 2 Geispolsheim 2 75-79

 

Journée 6
04/11/2018
15:30
Elan Chalon ASPTT Nancy 51-57
Tremblay A. C. B. C. Chenove  53-66
Furdenheim 2 Aubervilliers Avenir 54-32
Effort B. Mirecourt A. L. Lons le Saunier 54-67
Geispolsheim 2 Graffenstaden 2 66-70
Jura Dolois Reims 2 62-58

 

Journée 7
11/11/2018
15:30
Reims 2 ASPTT Nancy 80-57
Graffenstaden 2 B. C. Chenove  54-60
A. L. Lons le Saunier Aubervilliers Avenir 59-49
Elan Chalon Tremblay A. C. 67-72
Jura Dolois Furdenheim 2 61-86
Geispolsheim 2 Effort B. Mirecourt 75-54

 

Journée 8
25/11/2018
15:30
ASPTT Nancy Graffenstaden 2 70-63
B. C. Chenove  A. L. Lons le Saunier 64-67
Aubervilliers Avenir Reims 2 68-57
Tremblay A. C. Jura Dolois 56-50
Furdenheim 2 Geispolsheim 2 71-69
Effort B. Mirecourt Elan Chalon 73-64

 

Journée 9
04/12/2018
15:30
A. L. Lons le Saunier ASPTT Nancy 65-47
Aubervilliers Avenir B. C. Chenove  60-64
Reims 2 Graffenstaden 2 83-50
Geispolsheim 2 Tremblay A. C. 86-71
Effort B. Mirecourt Furdenheim 2 62-65
Elan Chalon Jura Dolois 62-57

 

Journée 10
09/12/2018
15:30
ASPTT Nancy Aubervilliers Avenir 79-51
B. C. Chenove  Reims 2 60-57
Graffenstaden 2 A. L. Lons le Saunier 64-67
Tremblay A. C. Effort B. Mirecourt 54-61
Furdenheim 2 Elan Chalon 70-54
Jura Dolois Geispolsheim 2 51-83

 

Journée 11
16/12/2018
15:30
B. C. Chenove  ASPTT Nancy 75-52
Aubervilliers Avenir Graffenstaden 2 68-61
A. L. Lons le Saunier Reims 2 61-55
Furdenheim 2 Tremblay A. C. 76-65
Effort B. Mirecourt Jura Dolois 67-48
Geispolsheim 2 Elan Chalon 71-63

 

Journée 12
13/01/2019
15:30
Tremblay A. C. ASPTT Nancy 62-53
Furdenheim 2 B. C. Chenove  60-61
Effort B. Mirecourt Aubervilliers Avenir 66-51
Geispolsheim 2 A. L. Lons le Saunier 73-61
Jura Dolois Graffenstaden 2 59-51
Elan Chalon Reims 2 67-64

 

Journée 13
20/01/2019
15:30
ASPTT Nancy Furdenheim 2 79-47
B. C. Chenove  Effort B. Mirecourt 56-44
Aubervilliers Avenir Geispolsheim 2 63-62
A. L. Lons le Saunier Jura Dolois 96-44
Graffenstaden 2 Elan Chalon 65-45
Reims 2 Tremblay A. C. 58-57

 

Journée 14
03/02/2019
15:30
Effort B. Mirecourt ASPTT Nancy 49-53
Geispolsheim 2 B. C. Chenove  71-55
Jura Dolois Aubervilliers Avenir 34-47
Elan Chalon A. L. Lons le Saunier 47-60
Tremblay A. C. Graffenstaden 2 70-56
Furdenheim 2 Reims 2 55-53

 

Journée 15
10/02/2019
15:30
ASPTT Nancy Geispolsheim 2 60-65
B. C. Chenove Jura Dolois 64-49
Aubervilliers Avenir Elan Chalon 74-44
A. L. Lons le Saunier Tremblay A. C. 61-40
Graffenstaden 2 Furdenheim 2 68-61
Reims 2 Effort B. Mirecourt 65-71

 

Journée 16
24/02/2019
15:30
Jura Dolois ASPTT Nancy 53-70
Elan Chalon B. C. Chenove 64-66
Tremblay A. C. Aubervilliers Avenir 42-57
Furdenheim 2 A. L. Lons le Saunier 40-64
Effort B. Mirecourt Graffenstaden 2 50-40
Geispolsheim 2 Reims 2 75-34

 

Journée 17
03/03/2019
15:30
ASPTT Nancy Elan Chalon 62-37
B. C. Chenove Tremblay A. C. 63-41
Aubervilliers Avenir Furdenheim 2 52-59
A. L. Lons le Saunier Effort B. Mirecourt 79-51
Graffenstaden 2 Geispolsheim 2 54-62
Reims 2 Jura Dolois 58-43

 

Journée 18
10/03/2019
15:30
ASPTT Nancy Reims 2 68-54
B. C. Chenove Graffenstaden 2 71-58
Aubervilliers Avenir A. L. Lons le Saunier 44-62
Tremblay A. C. Elan Chalon 71-69
Furdenheim 2 Jura Dolois 57-45
Effort B. Mirecourt Geispolsheim 2 60-65

 

Journée 19
24/03/2019
15:30
Graffenstaden 2 ASPTT Nancy 65-47
A. L. Lons le Saunier B. C. Chenove 78-37
Reims 2 Aubervilliers Avenir 55-70
Jura Dolois Tremblay A. C. 70-48
Geispolsheim 2 Furdenheim 2 61-56
Elan Chalon Effort B. Mirecourt 58-61

 

Journée 20
31/03/2019
15:30
ASPTT Nancy A. L. Lons le Saunier 77-70
B. C. Chenove Aubervilliers Avenir 45-49
Graffenstaden 2 Reims 2 41-55
Tremblay A. C. Geispolsheim 2 67-99
Furdenheim 2 Effort B. Mirecourt 53-49
Jura Dolois Elan Chalon 59-68

 

Journée 21
07/04/2019
15:30
Aubervilliers Avenir ASPTT Nancy 51-45
Reims 2 B. C. Chenove 70-58
A. L. Lons le Saunier Graffenstaden 2 78-30
Effort B. Mirecourt Tremblay A. C. 79-30
Elan Chalon Furdenheim 2 75-50
Geispolsheim 2 Jura Dolois 82-54

 

Journée 22
14/04/2019
15:30
ASPTT Nancy B. C. Chenove 58-52
Graffenstaden 2 Aubervilliers Avenir 47-44
Reims 2 A. L. Lons le Saunier 60-54
Tremblay A. C. Furdenheim 2 74-63
Jura Dolois Effort B. Mirecourt 34-52
Elan Chalon Geispolsheim 2 62-80

 

Share Button
Adsense
Page generated in 0,283 seconds. Stats plugin by www.blog.ca